Informace, stránka 2

Informaceostatní informace nebo upozornění

MČR v přespolním běhu

Téměř přesně po roce jsme 1.4.2023 opět vyrazili na MČR žactva a dorostu v přespolním běhu, které se tentokrát konalo v Jablonném nad Orlicí pod vedením držitele letitého českého rekordu na 10.000 m (27:47.90) J. Pešavy, který vede tamní atletický klub a který pro letošek připravil pěknou a současně velmi těžkou trať v místním lyžařském areálu "Malák". Na zhruba kilometrovém okruhu s převýšením 23 m se postupně v průběhu dne představili naši borci, a to od nejmenších (2012-2013) po ty nejstarší (2006). Počasí bylo skutečně aprílové a tomu odpovídala i samotná trať, která se závod od závodu zhoršovala a stávala se více bahnitou. Většina závodníků proto na podmáčeném terénu volila tretry s dlouhými hřeby, které nejednou skončily v hlubokém bahně na trati.

Do prvního závodu přípravek jsme nastoupili ve složení: Sam Duff, Martin Farský, Jindra Kubík a Pepa Škoda. Kluci se poprali s kilometrovou tratí statečně a všichni odmakali závod na 100%. Nejlepšího umístění dosáhl Jindra, který obsadil 20. místo. Martin byl 26., Pepa na 29. a Sam na 34. místě. Pro některé z nich to byl poslední rok v přípravce a příští rok se už budou moci zúčastnit prvního ostrého závodu mezi mladšími žáky.

Mezi mladšími žáky bojovali o dobrý výsledek a umístění: Lukáš Farský, Vojta Kubík a Fíla Kuťák. Nejlépe se 2 km závod povedl Lukášovi, který skončil ve velké konkurenci na 55. místě. Fíla skončil po pádu 61. a Vojta, který doběhl s jednou svlečenou tretrou, pak dokončil závod na 66. místě. Pro všechny tři to byla hlavně velká zkušenost a mohli poměřit svoji výkonnost s ostatními.

Mezi staršími žáky jsme měli dva zástupce a sice Máťu Kostovského a Šímu Součka. Jejich trať už byla dlouhá 3 km a navíc už hodně rozbahněná. Na této trati jsme už mohli vidět vynikající výkony pod 11 minut, za kterými naši kluci nezaostali o moc. Šíma doběhl na pěkném 21. místě v čase 11:57 a Máťa na 91. místě v čase 14:08.

Mezi dorostenkami jsme se od začátku těšili na výkon Péti Havlové, která z minulého šampionátu přivezla 9. místo a byla tak před závodem jednou z favoritek na "bednu". Celý závod na 3 km odběhla na čele závodu spolu s dalšími holkami ve výborném tempu. Prala se o každý metr a nakonec doběhla na krásném 3. místě v čase 12:15 a prokázala opět svůj velký talent a pracovitost, kterou zúročila právě v tomto závodě. Myslím, že všem zainteresovaným udělala obrovskou radost a navodila pocit hrdosti a dobře odvedené práce během celé tréninkové přípravy. Věřím, že její umístění bude další motivací do další práce jak pro ni samotnou tak i pro ostatní.

V posledním závodě dorostenců náš klub reprezentovali ostřílení borci Fáňa Kuhn a Ondra Souček. Opět v obrovské konkurenci jsme mohli vidět velmi dobré výkony, které předvedli i naši kluci. Ondra doběhl na velmi kvalitním 9. místě v čase 15:07 a zaostal tak za vítězem pouze 1:19. Fáňa na pro něho delší trati dokončil 21. v čase 15:46.

OK

Úpická desítka

V neděli 5.3.2023 odstartuje seriál běhů "Pohár východních Čech" závodem "Úpická desítka". Tento závod pořádá každoročně TJ Maratonstav na zakončení Zimní běžecké ligy. Zimní běžecká liga proběhla velice úspěšně. Na startu šesti závodů bylo 552 mužů a 215 žen. Všechny běžecké kategorie od předškolních dětí budou odměněny. Ještě před tím, než se postaví na stupně vítězů absolvují děti "Úpické okruhy", které mají start ve 12:00 hod před Městským sálem v Úpici. Ve 13:00 hod odstartuje hlavní závod mužů, žen, juniorů a juniorek na 10 km. V letošním roce bude pozměněna trať. Závodníci poběží závod po nové cyklostezce směrem na Havlovice do Baččinýho údolí a zpět. Přijďte se proběhnout, závod je připraven pro všechny, kteří si chtějí změřit síly po dlouhé zimní přestávce.

FOTO

Vítězové

Pokud máte chuť zabrousit do historie Úpické atletiky a zmapovat si výsledky Silvestrovského běhu nebo běhu Dlouhými záhony, pak navštivte historii výsledků - ZDE

Historie Úpické atletiky
Vítězové SILVESTORVKÉHO BĚHU
Vítězové běhu DLUHÝMI ZÁHONY

Reflexní prvky

Středeční běžecká liga probíhá za každého počasí a na vlastní nebezpečí, za plného lesního a silničního provozu. Proto prosíme, aby všichni závodníci byli vybaveni reflexními prvky (včetně dětí).

Děkujeme

Novoroční běh

PF 2023

Přejeme všem členům TJM a dalším přátelům sportu úspěšný nový rok, hodně zvládnutých tréninkových jednotek a velký nárůst jejich atletické výkonnosti. Ať to každému běhá podle jeho představ. A hlavně ať Vám vydrží zdraví. Máte na to všichni.

Zimní řežim tréninků

V pondělí 28.11.22 je poslední trénink na Lánech. Od čtvrtka 1.12.2022 je zajištěna tělocvična v Batňovicích. Bude se cvičit od 18:00hod, přijďte o 10min dříve, vezměte si s sebou boty do tělocvičny. Budeme tam chodit celý prosinec a leden. Pondělky budou neustále venku na stadionu.

Startuje Zimní běžecká liga

V sobotu 3.12.2022 odstartuje Mikulášským během v Úpici tradiční 28. ročník Zimní běžecké ligy "O krále Jestřebích hor". Seriál závodů pokračuje Silvestrovským během Havlovicemi a následně závody v okolí Úpice. Startují všechny běžecké kategorie od předškolních dětí až po veterány nad 70 let. Jedná se o velmi oblíbený seriál, přijďte si sami vyzkoušet svoji výkonnost. Všechny informace najdete na www.maratonstav.cz. Mikulášský běh začíná v Úpici se startem ve 14:00hod na náměstí.

Srdečně zvou pořadatelé

BARÁŽ O POSTUP DO II. LIGY MUŽŮ A ŽEN V ČECHÁCH 28.9.2022

Letošní krajské přebory družstev jsme si neplánovaně prodloužili poté, co jsme se po třech absolvovaných kolech v Hradci Králové, Chrudimi a Svitavách překvapivě kvalifikovali (muži) do baráže o postup do II. ligy. Ani na tomto závěrečném meetingu jsme si nevedli vůbec špatně a ve velmi kvalitní konkurenci jsme skončili na slušném 9. místě ze 13 (celkově 31 bodů). Naši závodníci bodovali v několika disciplínách a zároveň si připsali osobní rekordy. Prokázali jsme tak, že patříme k nejlepším týmům v Královéhradeckém kraji a že i na malém městě můžeme "dělat" kvalitní dráhovou atletiku.

OK

Jednotlivé výkony našich svěřenců níže:

Ondra Vašata - 100 m - 12,67 s

Petr Vrána - 200 m - 26,47 s

Tomáš Kuťák - 400 m - 56,14 s, 5 000 m - 17:24,94 (PB)

Petr Vrána - 400 m - 63,38 s

Franta Kuhn - 800 m - 2:05,47, trojskok - 9,75 m (PB)

Jirka Kulda - 800 m - 2:04,59 (SB), 1 500 m - 4:21,23 (SB)

Máťa Kostovský - 800 m - 2:50,51

Ondra Souček - 1 500 m - 4:32,02 (PB), skok do výšky - 160 cm (PB)

"Sprintstav" na KPD 28.5.2022

V sobotu 28.5. jsme se poprvé v úpické historii zúčastnili Krajského přeboru družstev můžu a žen v Hradci Králové. Podařilo se nám sestavit týmy, které dokázaly obstát v kvalitní konkurenci, a to i ve sprintérských a technických disciplínách, což nejsou "obory", na které bychom se v rámci společných běžeckých tréninků dvakrát zaměřovali. Zejména naši dorostenci a junioři ukázali svoje kvality a velký potenciál na nejkratších tratích a leckoho by na stadionu Sokola HK mohlo napadnout, že nepřijeli borci z TJ Maratonstav Úpice, ale spíše z nějakého "Sprintstavu" Úpice. :-) Fáňa Kuhn alias "Rychlonožka" doběhl ve finále A čtvrtý ve skvělém čase 12.02 s a znovu potvrdil, že mu sprinterské tratě velmi svědčí. Ve finále B pak běžel velmi dobře také náš Petr Vrána a v čase 12.69 s obsadil 6. místo. Ondra Vašata doběhl v rozběhu šestý v čase 12.62 s. V ženách si Týnka Kuhnová zaběhla osobák v čase 14.57 s!

V běhu na 400 m bodoval 2. místem opět Fáňa Kuhn v kvalitním čase 54.24 s. Neztratil se opět ani Petr Vrána, který čtvrtku zvládnul za 65.16 s. V týmu žen nejlepší výkon předvedla Lea Kubasová v čase 70.06 s, Týnka Kuhnová pak 71.86 s.

Na půlce překvapil všechny soupeře Tomáš Kuťák, který rozběhl velmi rychle první kolo za 61 s, aby ve finiši skončil těsně třetí v osobním rekordu 2:08.62. Z děvčat se zúčastnily Lea Kubasová 2:47.57 a Eliška Lysická 2:59.79. Na patnáctistovce získal 3 body za 8. místo Ondra Hejna v čase 5:06.62 a na dvojnásobné trati 2 body za 9. místo a čas 10:36.58.

Ze štafety mužů na 4x100 m jsme vytěžili 8 bodů za 3. místo našich mladíků v čase 48.42 s ve složení: Vašata, Kuhn, Vrána, Kuťák. Naše štafeta žen získala 3 body v čase 60.63 s ve složení: Lysická, Kuhnová, Kubasová, Solánská.

V technických disciplínách jsme měli zastoupení ve skoku dalekém: Lea Kubasová 4.10 m a Tomáš Kuťák 4.49 m.