Informace, stránka 8

Informaceostatní informace nebo upozornění

ME veteránů se blíží

Přípravy na ME veteránů jsou v plném proudu. Během zimních a jarních měsíců proběhlo několik organizačních schůzí, kde se řešily a dolaďovaly jednotlivé body ME veteránů v Janských Lázních. Vzhledem k bohatým pořadatelským zkušenostem z předchozích mezinárodních podniků, věříme, že budete s perfektní přípravou a bohatým programem spokojeni.  Neváhejte a přihlaste se co nejdříve - přihláška! Team TJ Maratonstav Úpice

Středeční Liga - Upozornění

Prosíme všechny účastníky zimní běžecké ligy, aby používali svá vlastní čísla z letošní ligy a nezaměňovali je s čísly jiných závodníků nebo s čísly z jiných ročníků. Tímto vytváříte komplikace při vyhodnocení výsledků. Děkujeme Team TK Maratonstav Úpice

Rekapitulace 2018

V roce 2018 se tělovýchově v Úpici dařilo, přečtěte si více - Zpráva o činnosti TJ2018

Další jubileum

"45. ročník Silvestrovského běhu Havlovicemi Tak jak jsem na podzim slavili 45. roční Běhu Dlouhými Záhony, tak se také chystá oslava před 45. ročníkem Silvestrovského běhu Havlovicemi. Jsou asi 4 lidé - Vlasta Jiránková, Pavel Bárta, Jiří Lanta a Karel Šklíba, kteří již 45 Silvestrů slaví organizací závodu. Užili jsme si a vyzkoušeli všechna počasí - +12stupňů, -16stupňů, liják, 30cm sněhu nebo 15cm břečky. Přesto je závod velmi oblíben. První ročník vyhrál Karel Šklba, poslední Petr Pechek oba z jedné TJ. Závod byl většinou s mezinárodní účastí, závodu se zúčastňovali jak reprezentanti, tak hobíci. Velice kvalitní traťový rekord drží Jiří Borůvka - 10800m - čas 31:32. Tento rekord již nebude překonán, protože pořadatelé zkrátili trať na 6600m. Nejvíce krát vyhráli, a to 7x, Milan Krajč, Libor Najman a Petr Pechek. Nejvíce vítězství v ženách má Renata Hájková - 4x, 3x zvítězily Táňa Metelková, Jarča Grohová a Lenka Hanušová. Letošní jubileum zahájí v 10:00hod předškoláci, v 10:30hod bude defilé a závod vítězů předchozích ročníků na 200m, v 10:30hod bude odstartován závod ""BUĎ FIT"" na jeden okruh. Hlavní závod na 6600m bude odstartován v 11:00hod. Závod je zařazen do Zimní běžecké ligy. Starosta Havlovic připravil tradičně pro všechny medové zakončení. Karel Šklíba"

Předvánoční společný trénik

Všechny členy a přátelé oddílu TJ Maratonstav zveme na společný trénink do přírody. Pokusíme se dobýt náš nejkrásnější vrchol Jestřebích hor, možná jako náhradu za nezdolanou Sněžku. Zveme všechny dospěláky i děti s rodiči - těšíme se na hojnou účast. Sejdeme se ve čtvrtek 20.12.18 před 16hod na náměstí v Malých Svatoňovicích. Do kopce bude teplo, dolu to pofrčí (kluzky, pekáče, sáně) Čelovky s sebou! Návrat okolo 18hod. Team Maratonstav

Byli  jsme na místě a sjezd byl super

Mikulašský běh -Děti

Níže předkládáme k nahlédnutí, mikulášské okruhy připravené pro dětské kategorie.

Trénink - Tělocvična

"Do 19.11.18 budou tréninky všech dětí TJ Maratonstav probíhat následovně:

• Pondělí - 16:00 tělocvična Batňovice - VŠICHNI
  • Čtvrtek - 16:00 - malé děti sokolovna Úpice (v podchodu do areálu k Melicharovi), Velké děti venkovní trénink na Lánech

Do tělocvičny čisté přezůvky a švihadlo. Team Maratonstav."

Hodnocení - Dlouhé záhony

Zhodnocení jubilejního ročníku "Běhu Dlouhými Záhony" Jubileum se vydařilo Úpice slavila běžecký svátek. V sobotu se 10.11.2018 se sešlo na jubilejním 45. ročníku Běhu Dlouhými Záhony velké množství závodníků všech věkových kategorií. Závod byl tentokrát i prvním závodem Zimní běžecké ligy. Potěšující pro organizátory bylo, že se na startu sešlo přes 100 závodníků v mládežnických kategoriích, kde všichni předváděli velice dobré výkony i díky tomu, že tento závod byl "Orelským přeborem". Před hlavním závodem byl odstartován závod vítězů 45. ročníků na 250m. Na startu se sešlo mnoho dřívějších i dnešních reprezentantů, včetně  olympijských reprezentantů v lyžování p. Berana, Böhma, Paulů a dalších. Hlavní závod na 7km vyhrál František Vágenknecht z Asteru Jičín před Matějem Zímou z Loko Trutnov a Jindřichem Králem z Iscarexu Česká Třebová. V kategorii žen vyhrála Bára Havlíčková ze Svojetic před Janou Solánskou a Blankou Paulů obě z TJ Maratonstav Úpice. Odpoledne bylo na Městském sále slavnostní zakončení MARATONSTAV ČESKÉHO POHÁRU V BĚHU DO VRCHU, vyhlášení nejlepších vrchařů za rok 2018 a připravena kompletní termínovka dalšího ročníku vrchařského seriálu. Team Maratonstav Úpice

Hodnocení ČP 2018

MARATONSTAV ČESKÝ POHÁR DO VRCHU 2018 skončil.
Závěrečným závodem každoročně ve Špindlerově Mlýně byl ukončen letošní 33. ročník jednoho z nejstarších běžeckých seriálů v Evropě - MARATOSNTAV ČESKÝ POHÁR V BĚHU DO VRCHU.

Letošní ročník se opět vydařil. Přes ohromný nárůst horských běhů a závodů vůbec, se letošního Poháru opět zúčastnilo 3303 startujících, což je průměr na jeden závod 94 účastníků. Běžci do vrchu objíždějí většinou s celými rodinami naše kopce napříč republikou. Pořadatelé se snaží aby se jednotlivé závody co nejvíce podobaly tratím MS a ME, i když je to u nás velmi obtížné.
Z řad účastníků seriálu byla vybrána reprezentace pro všechny vrcholné akce světové i Evropské a naše reprezentace se v žádném případě na mistrovstvích neztratila. Přivezli jsme velké množství medailí a dobrá umístění. Nejvíce medailí přivezli veteráni z MS vet. v Železnikách ve Slovinsku (3 zlaté, 8 bronzových). Z ME v Makedonii přivezly naše ženy stříbrnou medaili a z MS v dlouhém běhu zvítězilo naše družstvo a získalo zlatou medaili. Velkou zásluhu na této medaili měl Robert Krupička, který přidal stříbrnou medaili v kategorii jednotlivců.

Přes všechny problémy s různými omezeními bylo uspořádáno 35 závodů. Obdiv patří všem pořadatelům, protože se
většinou jedná o malé tělovýchovné jednoty v podhůří, kde se velmi těžko shánějí sponzoři ale i potřební organizátoři, bez kterých by se závod neobešel. Jsou to většinou malé pořadatelské skupiny, někde i rodinné organizační týmy.

Poděkování patří všem organizátorům jednotlivých závodů za perfektní uspořádání v někdy opravdu velmi ztížených
podmínkách. Zajištění servisu, startu i cíle na nejvyšších kopcích našich hor je stále složitější.
V absolutním pořadí letošního ročníku zvítězil v kategorii mužů František Vágenknech z Jíčína před Pavlem Dvořákem z Biatlonu Prostějov a Vlatimilem Fléglem ze Slovanu Liberec.
Mezi ženami dominovala opět Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové před Renatou Hájkovou a Janou Solánskou - obě s pořádajícího oddílu TJ Maratonstav Úpice. K nejpilnějším vrchařům patří opět členové TJ Maratonstav Standa Šrůtek s 35. starty a Olda Šmída se 34. závody.
Organizátoři z TJ Maratonstav již pracují na podobě termínovky na rok 2019, jejímž vyvrcholením bude MČR a MEvet. v květnu v Janských Lázních.
Zakončení vrchařské sezóny s vyhlášení nejlepších závodníků ve všech kategoriích je připraveno na sobotu 10.11.18 do městského sálu v Úpici, kam se sjedou nejlepší vrchaři, kteří budou mít možnost startovat dopoledne na klasickém závodu Dlouhými Záhony, který patří svou trasou v místním lesoparku k velmi oblíbeným závodům a letos slaví 45 výročí.